Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Zdjęcie aktualności W Żninie odbył się majówkowy turniej szachowy z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja fot. Pixabay

W Żninie odbył się majówkowy turniej szachowy z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury. Wygrał międzynarodowy mistrz z Konina Marcin Steczek. Drugi był kandydat na mistrza z Grudziądza Paweł Kukuła. Reprezentant Żnińskiego Towarzystwa Miłośników Sportu Baszta, a zarazem ukraiński międzynarodowy arcymistrz Andrei Maksimenko znalazł się na trzeciej pozycji.

Miejsca kolejnych żnińskich szachistów: Tomasz Katafiasz (11), Andrei Maksimenko junior (12), Damian Majdan (14), Borys Paliwoda (17), Piotr Rynarzewski (23). Na 24 pozycji ukończył turniej Marcin Domiński z UKS Szachowa Dwójka Szubin.

W drugim żnińskim turnieju zorganizowanym z tej samej okazji dla grupy młodzieżowej zwycięstwo odniósł Mateusz Derejczyk ze Szczecina. Bromirski Gracjan z Bydgoszczy był drugi. Czternastolatek z gminy Kcynia Alan Jagodziński uplasował się na trzeciej pozycji. Jego brat Olaf zajął ósme miejsce. Obydwaj reprezentują LKS Chrobry Gniezno.

Jakub Tański grający w barwach ŻTMS Baszta Żnin był szósty. To najlepsze miejsce z grona klubowych kolegów. Bartosz Kowalczewski z Gąsawy, pomimo że nie ma kategorii szachowej sklasyfikowany został na dziesiątym miejscu. Aleksander Polak z Barcina zajął 29 lokatę. Do Żnina przyjechało 34 szachistów z całej Polski.