Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Wągrowcu odbyły się zawody o Puchar Wielkopolski w Nordick Walking

Zdjęcie aktualności W Wągrowcu odbyły się zawody o Puchar Wielkopolski w Nordick Walking fot. UM Wągrowiec

300 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie Pucharu Wielkopolski w Nordic Walking, który odbył się w Wągrowcu w niedzielę. Miłośnicy i miłośniczki chodzenia z kijkami rywalizowali na malowniczej trasie, wytyczonej wokół Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Uczestnicy zawodów przyjechali do Wągrowca z całej Polski m. in z Torunia, Poznania, Leszna, Elbląga czy Warszawy. Rywalizowali oni na dystansach 5 i 10 km, w 12 kategoriach wiekowych oraz w kategorii drużynowej.

W kategorii Open mężczyzn najlepszy był Stefan Helwich z Wielenia. Pokonał 10-kilometrową tracę w godzinę, 4 minuty, 43 sekundy i 85 setnych. Następni w klasyfikacji byli Piotr Polkowski i Paweł Połubiak. 10 kilometrową trasę jako pierwsza z kobiet pokonała Agnieszka Mielecka z Gąsawy. Jej czas to godzina, 6 minut, 23 sekundy i 20 setnych. Kolejne dwa miejsca na podium zajęły Agnieszka Cieciuch z Kcyni oraz Mariana Jóźwiak z Włocławka.

Po przekroczeniu mety przez ostatniego uczestnika przyszedł czas na uroczyste podsumowanie zawodów i wręczenie pucharów najlepszym w poszczególnych kategoriach wiekowych. Dekoracji zawodników biorących udział w chodzie na dystansie 10 km dokonał burmistrz Jarosław Berendt, który następnie dawał sygnały do startu zawodniczkom rywalizującym na dystansie 5 km. Organizatorem wydarzenia była Polska Federacja Nordick Walking.

(źródło: UM Wągrowiec, oprac. M. Januchowski)