Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W tym roku emeryci i renciści z Pałuk i północnej Wielkopolski otrzymają 13-tą i 14-tą emeryturę

Zdjęcie aktualności W tym roku emeryci i renciści z Pałuk i północnej Wielkopolski otrzymają 13-tą i 14-tą emeryturę fot. WRFM

W drugim kwartale tego roku emeryci i renciści mają otrzymać 13-te świadczenie pieniężne. Z kolei w listopadzie wypłacana ma zostać 14-ta emerytura. Jest to propozycja rządu. Jak poinformował na konferencji prasowej poseł Tadeusz Tomaszewski z Lewicy, jego klub parlamentarny popiera ten pomysł.

Im wyższa emerytura tym mniejsze 14-te świadczenie. Na dodatkowe pieniądze mogą również liczyć osoby, które pobierają tak zwane emerytury kapitałowe.

Zgodnie z projektem ustawy ponadprogramowe świadczenie będzie zwolnione z podatków, a także nie będzie wliczana do dochodu rodziny. To ważne dla osób, które pobierają inne świadczenia, gdzie liczy się wysokość dochodu.

Poseł Tadeusz Tomaszewski obawia się, że Prawo i Sprawiedliwość nie odda z powrotem do funduszu rezerw tych pieniędzy. Taka sytuacja miała miejsce w zeszłym roku. Rząd rozdaje dodatkowe świadczenia z pieniędzy, które powinny być bezpiecznikiem dla systemu ubezpieczeń społecznych.

(Maciej Januchowski)