Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Srebrnej Górze odbył się Festiwal Piosenki Ireny Jarockiej

Zdjęcie aktualności W Srebrnej Górze odbył się Festiwal Piosenki Ireny Jarockiej fot. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Wapno

27 uczestników wzięło udział w tegorocznym Festiwalu Piosenki im. Ireny Jarockiej. Wydarzenie odbyło się po raz dziewiąty w Srebrnej Górze, skąd pochodziła piosenkarka. W tym roku uczestnicy startowali w trzech kategoriach.

Mówił Wojciech Rochowiak, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Wapno.

Organizacja razem z Fundacją Ireny Jarockiej jest organizatorem festiwalu. W tym roku w jury zasiadali Beata Nehring, Mariusz Skotnicki i Karol Nojgebauer. W tegorocznej IX edycji Festiwalu Piosenki im. Ireny Jarockiej zaprezentowało się 27 uczestników w trzech kategoriach wiekowych: do 10 lat, 10-15 lat i od 16 roku życia.

W kategorii do 10 lat pierwsze miejsce zdobyła Krysia Nowak, drugie Igor Zaborowski, a na trzecim znalazła się Gabriela Waszkowiak.

W kategorii 10-15 lat nagrody kolejno wyśpiewali Martyna Zawielak, która zajęła pierwsze miejsce, druga była Melania Yaroshenko, a na ostatnim miejscu podium znaleźli się Maja Jakubik i Paweł Jaśkowski.

W kategorii od 16 lat jury nagrodziło pierwszym miejscem Amelię Łasut, a na drugiej pozycji znalazła się Zofia Borkowska.

Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe ufundowane przez Fundację Ireny Jarockiej oraz rzeczowe ufundowane przez Powiat Wągrowiecki. Nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu otrzymała Zuzanna Kubacka z Torunia.