Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Rościnnie i Grzybowie w gminie Skoki wybudowano asfaltowe drogi dojazdowe z poboczami

Zdjęcie aktualności W Rościnnie i Grzybowie w gminie Skoki wybudowano asfaltowe drogi dojazdowe z poboczami fot. Gmina Skoki

W Rościnnie i Grzybowie (gmina Skoki) wybudowano asfaltowe drogi dojazdowe z poboczami prowadzące do gruntów rolnych. W sumie to niecały kilometr podzielony sprawiedliwie pomiędzy wymienione sołectwa.


Samorządowcy zapłacą za te inwestycje ponad 814 tysięcy złotych z czego około 766 tysięcy to pieniądze pozyskane z zewnątrz.


Województwo Wielkopolskie wyłożyło ponad 93 tysiące w formie celowej dotacji. Z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych samorządowcy pozyskali niespełna 680 tysięcy złotych. Matematyka wskazuje, że z własnych pieniędzy miasto i gmina wydała około sześciu procent, czyli mniej więcej 47 tysięcy.
Nowe drogi posłużą mieszkańcom dużo dłużej niż te gruntowe, które były utwardzane jedynie kruszywem i od czasu do czasu wałowane. Ciężkie rolnicze pojazdy wymagają lepszej nawierzchni, więc ta bitumiczna dziewięciocentymetrowej grubości lepiej spełni swoją rolę.

(Cezary Kucharski)