Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Powidzu ma powstać marina dla młodzieżowych klubów żeglarskich. Powiat gnieźnieński chce przeznaczyć na ten cel 2 miliony złotych

Zdjęcie aktualności W Powidzu ma powstać marina dla młodzieżowych klubów żeglarskich. Powiat gnieźnieński chce przeznaczyć na ten cel 2 miliony złotych fot. Pixabay

Powiat gnieźnieński wybuduje marinę w Powidzu. 2 miliony złotych na ten cel zapisano w projekcie przyszłorocznego budżetu. Inwestycja to pomysł jeszcze poprzedniej kadencji rady powiatu, gdy funkcję starosty pełniła Beata Tarczyńska. Była to propozycja odświeżenia dawnego miejsca, w którym uczniowie uczyli się żeglarstwa, mówi Piotr Gruszczyński aktualny starosta gnieźnieński.

I rzeczywiście radni Prawa i Sprawiedliwości mają zastrzeżenia co do budowy mariny. Złożyli nawet jedną z poprawek do przyszłorocznego budżetu, która zakłada likwidację tej inwestycji na rzecz wsparcia gnieźnieńskiego szpitala.

Poprawkę poddano pod głosowanie podczas ostatniego posiedzenia rady powiatu, jednak nie została ona przyjęta. Wszystko wskazuje więc na to, że w przyszłym roku ruszą prace przebudowy mariny w Powidzu.

(Magdalena Borowska)