Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W poniedziałek rozpoczynają się ferie zimowe. Przed uczniami dwa tygodnie laby

Zdjęcie aktualności W poniedziałek rozpoczynają się ferie zimowe. Przed uczniami dwa tygodnie laby fot. WRFM

W poniedziałek rozpoczynają się ferie zimowe dla uczniów w województwach wielkopolskim i kujawsko – pomorskim. Przez najbliższe dwa tygodnie żacy z regionu będą mieli wolne. Instytucje kultury przygotowały na ten czas bogate programy zajęć i spotkań.

Dom Kultury w Strzelnie zaprasza dzieci do 12 roku życia. Już w poniedziałek, 3 lutego, na hali sportowej, od 10.00 będzie można  wziąć udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Następnego dnia, w  Domu Kultury dzieci będą miały okazję poznać bliżej język niemiecki.  Zajęcia odbędą się na wesoło, a ich początek zaplanowano na 10.00. Po  zabawach z językiem, o 12.00, rozpocznie się teatrzyk pt."Renifer Niko  ratuje zimę". Na 7 lutego, czyli piątek, Dom Kultury przygotował wyjazd do Jezior Wielkich, gdzie będzie można, m.in. obejrzeć pokaz wojów. Liczba  miejsc dla uczestników jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy,  które można realizować w siedzibie domu kultury.

Ferie zimowe dla dzieci zorganizowali także Mogileński Dom Kultury i  Muzeum Ziemi Mogileńskiej. Już w dniach 27-31 stycznia, od 10:00, na  Sali widowiskowej przy   Rynku 10, będzie miał miejsce cykl zajęć dla dzieci i młodzieży, w tym  plastyka, muzyka taniec, wykonywanie biżuterii, zajęcia sportowe i  muzealne. Podczas zajęć obowiązuje obuwie sportowe. 31 stycznia, o 11.00  Muzeum Ziemi Mogileńskiej zaprasza na animacje  dla dzieci i młodzieży, gdzie, m.in. odbędą się przejażdżki konne,  ognisko i pieczenie kiełbasek. Muzeum zapewnia dzieciom transport z  Rynku w Mogilnie, o 10.30.

Rogozińskie Centrum Kultury przygotowało na ferie zimowe również wiele  atrakcji. Codziennie od 9.00 dzieci i młodzież będą mogły uczestniczyć  w wielu ciekawych zajęciach i warsztatach. Wyjątkiem są dwa dni: na 4  lutego RCK zorganizował wycieczkę, a ostatni, oficjalny dzień zimowych  wakacji, rozpocznie się o 10.00. Będzie to dyskoteka, której  zakończenie przewidziano na 13.00.

O ofercie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Kłecku mówi dyrektor Robert Zgoła.

Ponadto będzie kino i maraton bajkowy.

W swoje progi podczas ferii zaprasza również Gminny Ośrodek Kultury w Gołańczy.

Mówiła Anna Kabacińska.

Przebywający na feriach w Gołańczy będą mogli skorzystać również z gier planszowych, wspólnego czytania książek w gwarze poznańskiej czy zobaczyć przedstawienie teatralne i pobawić się na zabawie karnawałowej. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

(Alicja Tylkowska, Kuba Kosmatka)