Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W kujawsko – pomorskiem dofinansowano inicjatywy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego

Zdjęcie aktualności W kujawsko – pomorskiem dofinansowano inicjatywy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego fot. WRFM

W czwartek z udziałem członek zarządu województwa Anety Jędrzejewskiej i przewodniczącej sejmiku Elżbiety Piniewskiej odbyło się wręczenie umów o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

- Zależy nam, by kierunki i standardy kształcenia zawodowego odpowiadały potrzebom rynku pracy, by kończący szkoły młodzi ludzie znali swój fach i wiedzieli, czego oczekują od nich pracodawcy. Jestem przekonany, że tworzenie nowoczesnych pracowni pomoże im poznać tajniki zawodów - mówił marszałek Piotr Całbecki.

Na takie pracownie liczył Zespół Szkół Ekonomiczno – Handlowych w Żninie. Dzięki dofinansowaniu z RPO województwa kujawsko – pomorskiego, to zadanie będzie możliwe do realizacji. Powstaną tam nowe pracownie dydaktyczne dla uczniów kształcących się w zawodach technik spedytor i technik obsługi ruchu turystycznego. Władze powiatu żnińskiego odebrały umowę na kwotę 1,6 miliona złotych. Całkowita wartość budowy pracowni to ponad 2 miliony zł.

Dofinansowanie wszystkich projektów, których było siedem, wyniosło 23 miliony złotych.