Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Damasławku ruszył remont drogi w kierunku cmentarza

Zdjęcie aktualności W Damasławku ruszył remont drogi w kierunku cmentarza fot. WRFM

Gmina Damasławek inwestuje w drogi. W ubiegłym tygodniu pełną parą ruszył remont odcinka prowadzącego od skrzyżowania z ul. Lipową w kierunku cmentarza. Kosztorys opiewa na 125 724 zł. Sołectwo Damasławek w ramach tegorocznego funduszu sołeckiego przeznaczyło na ten cel 30 000. Ten niespełna 368 metrowy prosty odcinek będzie gotowy do odbioru jeszcze w tym miesiącu. Jak twierdzi wójt Cyprian Wieczorek inwestycja poprawi bezpieczeństwo i komfort użytkowania.


Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Drogowe z siedzibą w Olszy podpisało umowę na roboty budowlane w połowie marca. Pełną parą prace ruszyły w ubiegłym tygodniu. W jej ramach wykonawca zdejmie warstwę humusu (ziemi roślinnej), wykona profilowanie z zagęszczeniem podłoża, umocni pobocza z tłucznia oraz istniejącą nawierzchnię. Ułożony zostanie betonowy około 30 centymetrowy krawężnik, a także korekta włączenia w ul. Lipową. Na zakończenie ponowne humusowanie z obsianiem trawą. Będzie również oznakowanie poziome i pionowe.


Włodarz ubolewa, ponieważ nie ma możliwości remontu parkingu przy cmentarzu wraz z krótkim odcinkiem dojazdowym. Gmina nie jest właścicielem terenu, więc nie będzie inwestować. Jego część jest na pewno własnością parafii. Wójt nie wyklucza rozmów na ten temat. Tak czy inaczej coś się zmienia na dobre.

(Cezary Kucharski)