Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Urzędy w regionie zmieniają system pracy. W wielu miejscach zawieszono bezpośrednią obsługę

Zdjęcie aktualności Urzędy w regionie zmieniają system pracy. W wielu miejscach zawieszono bezpośrednią obsługę fot. WRFM

Urzędy w regionie ponownie zaczynają zawieszać bezpośrednią obsługę petentów. Powodem jest drastyczny skok zakażeń koronawirusem. Na wprowadzenie takich zmian zdecydował się m.in. burmistrz Wagrowca. Jarosław Berendt ograniczył kontakt pracowników Urzędu Stanu Cywilnego z petentami do minimum. Teraz sprawy z zakresu ewidencji ludności oraz dowodów osobistych będzie można załatwiać po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Z kolei rejestracja dzieci ma odbywać się internetowo. Aby załatwić formalności związane z zawarciem związku małżeńskiego również trzeba się umówić. Z kolei rejestracja zgonu nie wymaga telefonicznej rezerwacji terminu, jednak informacje i tak zostaną udzielone zdalnie.

Również Starostwo Powiatowe w Gnieźnie zawiesza obsługę bezpośrednią. Obsłużone zostaną tylko osoby, które wcześniej umówiły się na wizytę. Sprawy można załatwić przez internet, poprzez specjalna skrzynkę podawczą, która została umieszczona przed wejściem do budynku lub wysłać pocztą. Z kolei petenci dostarczający dokumenty do Wydziału Komunikacji, Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego mogą je przekazać wyznaczonemu pracownikowi starostwa przed wejściem do budynku. Zmian obowiązują do odwołania.

(Maciej Januchowski)