Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Uczniowie techników mają problemy z odbyciem praktyk zawodowych. Pracodawcy niechętnie przyjmują uczniów w trakcie pandemii

Zdjęcie aktualności Uczniowie techników mają problemy z odbyciem praktyk zawodowych. Pracodawcy niechętnie przyjmują uczniów w trakcie pandemii fot. WRFM

Uczniowie techników w regionie mają problemy w odbyciem praktyk zawodowych. W związku z panującą pandemią koronawirusa pracodawcy niechętnie przyjmują uczniów, którzy są osobami z zewnątrz i teoretycznie mogą być źródłem zakażenia w zakładzie pracy. Z prośbą o interwencję w tej sprawie zgłosili się do posła Tadeusza Tomaszewskiego rodzice technikum informatycznego z Gniezna.

Rodzice liczyli, że Ministerstwo Edukacji wykaże jakąś inicjatywę i zgłosi się z prośbą o pomoc do instytucji publicznych m.in. ZUS-u czy KRUS-u. Tymczasem minister odpowiedział, że praktyki można odbyć zdalnie.

Co ciekawe Marzena Machałek w przesłanej odpowiedzi sugeruje, że np. Właściciel gospodarstwa rolnego może stworzyć wirtualne przedsiębiorstwo dla uczniów, na zasadzie firmy symulacyjnej. Kolejnym pomysłem jest wolontariat przy realizacji projektów unijnych.

(Maciej Januchowski)