Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Uczennica ZS nr 1 zarażona koronawirusem. Cała klasa na kwarantannie

Zdjęcie aktualności Uczennica ZS nr 1 zarażona koronawirusem. Cała klasa na kwarantannie fot. WRFM

Rok szkolny zaczyna się niefortunnie dla uczniów Zespołu Szkół nr 1 przy ulicy Kcyńskiej w Wągrowcu. Jedna osoba jest zakażona koronawirusem. Natychmiast opuściła teren szkoły i będzie przebywać w izolacji domowej.


Uczennica klasy drugiej szkoły branżowej przebywała na kwarantannie. Po regulaminowych dwóch tygodniach z aplikacji „Kwarantanna domowa” wygenerowano automatycznie informację zezwalającą jej na powrót do szkoły. Mieszkanka gminy Damasławek pojawiła się na zajęciach, ale jakież było jej zdziwienie kiedy weszła ochrona i poprosiła o opuszczenie klasy. Tak naprawdę nie wiadomo jak długo dziewczyna przebywała z kolegami i koleżankami i jakie będą skutki zdarzenia, które wydaje się być mało prawdopodobne.
Skontaktowaliśmy się z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wągrowcu. Poinformował Wasze Radio FM, że uczennica zgodnie z przepisami została zwolniona z kwarantanny. W tym czasie do sanepidu dotarł wynik testu kontrolnego. Był pozytywny, dlatego natychmiast wiadomość przekazano dyrekcji szkoły. Otrzymaliśmy także potwierdzenie, że obecni tego dnia na zajęciach koledzy i koleżanki zainfekowanej uczennicy zostaną objęci kwarantanną.


Nieoficjalnie wiadomo, że klasa została zwolniona do domu, a nieumieszczona w szkolnej izolacji. Informacji nie udało się potwierdzić, ponieważ kontakt z sekretariatem szkoły był z nieznanych powodów niemożliwy. Jeżeli tak się stało, to na kwarantannie może znaleźć się dużo więcej osób.

(Cezary Kucharski)