Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Uchwalony w Krajence budżet jest ukierunkowany na zadania drogowe

Zdjęcie aktualności Uchwalony w Krajence budżet jest ukierunkowany na zadania drogowe fot. WRFM

Uchwalony w Krajence (powiat złotowski) budżet jest ukierunkowany na zadania drogowe. W bieżącym roku dochody osiągną kwotę niespełna 39 milionów złotych. Niestety wydatki przewidziano na poziomie niecałych 40 milionów.


Trzy miliony złotych zaplanowano na wydatki majątkowe, czyli inwestycje. Wśród nich remont dworca, adaptacja pomieszczeń oraz otoczenia na przesiadkowe centrum. Koszt sięga 137 tysięcy. Kolejne zadanie to przebudowa i modernizacja infrastruktury publicznego transportu. Chodzi o remont ulicy Janszewskiego, który kosztuje około 900 tysięcy złotych. Ponad pół miliona wyniesie przebudowa ul. Nad Rzeką w Skórce.


Samorządowcy myślą o budowie w latach 2021 i 2022 traktu spacerowego nad rzeką Głomią w Krajence. Koszt to niespełna osiemset tysięcy złotych. Modernizacja tamtejszego mostu to wydatek rzędu 90 tysięcy. Radni zabezpieczyli około 270 tysięcy na opracowanie dokumentacji wcześniej zaplanowanych inwestycji.


W ramach budżetowych wydatków mieści się zakup pojazdu do opróżniania szamba. Ma on kosztować około 200 tysięcy złotych. Infrastruktura komunalna w miejskim parku powinna zostać przebudowana za mniej więcej 130 tysięcy. Oświetlenie uliczne w miejscowości Skórka przy ulicy Dębowej będzie rozbudowane za 30 tysięcy złotych.

(Cezary Kucharski)