Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Tymczasowy szpital na Międzynarodowych Targach Poznańskich od poniedziałku rozpoczyna działalność

Zdjęcie aktualności Tymczasowy szpital na Międzynarodowych Targach Poznańskich od poniedziałku rozpoczyna działalność Zdjęcie ilustracyjne | fot. WRFM

W poniedziałek rozpocznie działalnośc tymczasowy szpital na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Ma on być odciążeniem dla lecznic powiatowych z całej Wielkopolski. W poniedziałek mają tam trafić pierwsi pacjenci. Na początek do dyspozycji będzie 150 łóżek, a docelowo 900.

W tym tygodniu odbywają się szkolenia dla personelu, który będzie pracował w tymczasowym szpitalu. Jednak nie jest on jeszcze kompletny i nadal prowadzona jest rekrutacja medyków. Nad całym przedsięwzięciem czuwa Uniwersytet Medyczny. To spora część jego kadry oraz studentów będzie zaangażowana w funkcjonowanie lecznicy na targach.

Do Szpitala na MTP będą trafiać chorzy w drugim stadium, którzy potrzebują tradycyjnej tlenoterapii, oraz w trzecim stadium, którzy odczuwają dużą duszność i wymagają tzw. tlenoterapii wysokoprzepływowej. Będą tam również leczone osoby z chorobami współistniejącymi, takimi jak nadciśnienie, cukrzyca czy choroba niedokrwienna - lekarze zapewnią im opiekę specjalistyczną. Z kolei pacjenci, którzy będą wymagali łóżek z respiratorami na razie nie będą przyjmowani. Być może zmieni się to w momencie, kiedy szpital będzie dysponował większa liczbą anestezjologów.

Do tej pory zgłosiła się 1000 chętnych do pracy w tymczasowym szpitalu na Targach Poznańskich. Z tego 60 osób to lekarze różnych specjalności.

(Maciej Januchowski)