Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Tegoroczna wągrowiecka edycja powiatowego konkursu recytatorskiego Złoty Klon odbyła się online

Zdjęcie aktualności Tegoroczna wągrowiecka edycja powiatowego konkursu recytatorskiego Złoty Klon odbyła się online fot. WRFM

Tegoroczna wągrowiecka edycja powiatowego konkursu recytatorskiego Złoty Klon im. Joanny Drażby odbyła się na covidowych zasadach, czyli zdalnie. Uczniowie musieli nadesłać filmiki z recytacjami.


W grupie uczniów z klas od czwartej do siódmej zwyciężyła Kaja Skotowska z Morakowa. Drugie miejsce zajęła uczennica z Wapna Aleksandra Sikorska. Jury przyznało dwie trzecie lokaty dla Dominiki Fórmaniak (Mieścisko) oraz Piotra Nowaka reprezentanta szkoły w Łeknie.


W grupie siedmio i ośmioklasistów najwyższe noty od członków komisji zebrała Oliwia Kusz przedstawicielka wapieńskiej podstawówki. Zofia Żelazowska z wągrowieckiej „Trójki” była druga. Na trzecim miejscu znalazła się Zofia Serwatka z Mieściska.


Uczestnicy z klas młodszych recytowali wiersze Juliana Tuwima. Starsi natomiast Wisławy Szymborskiej. Komisja oceniała nadesłane przez 20 uczestników filmiki. Jest zaledwie jedna czwarta rokrocznej frekwencji. Jak zwykle organizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna Gminy Wągrowiec w Łeknie.

(Cezary Kucharski)