Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Szubiński Dom Kultury ogłosił regulamin 59. Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk

Zdjęcie aktualności Szubiński Dom Kultury ogłosił regulamin 59. Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk fot. SZDK

Konkursy Sztuki Ludowej Pałuk na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Szubiński Dom Kultury. Przez lata przegląd twórczości ewoluował, jednak prace niezmiennie zachowują tradycyjne formy. Właśnie ogłoszono 59. edycję tego wydarzenia. W tym roku czas na składanie prac został wydłużony w stosunku do lat poprzednich i przypada na 15 kwietnia. Dzieła ze wszystkich dziedzin sztuki ludowej, tj. rzeźba w drewnie, glinie, ptaki, hafty pałuckie, zdobnictwo, przedmioty obrzędowe, instrumenty, zabawki dla dzieci, czy plecionkarstwo, należy składać w tymczasowej siedzibie Szubińskiego Domu Kultury przy ul. Św. Marcina 13.

Konkurs skierowany jest do twórców ludowych, dorosłych amatorów kontynuujących tradycje sztuki ludowej oraz do dzieci i młodzieży przygotowywanej przez instruktorów twórczości pałuckiej. Każdy uczestnik może złożyć maksymalnie 10  jednak nie mniej niż 3 prace, które muszą być opatrzone specjalnym godłem nadanym w drodze losowej przez organizatora.

Ogłoszenie wyników 59. Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk zaplanowano na 22 maja. Organizator jednak zastrzega, że w związku z trwającą pandemią i wprowadzaniem obostrzeń w instytucjach kultury zmienione mogą być terminy składania prac i podsumowanie. Te, wzorem roku ubiegłego może się odbyć z lub bez udziału publiczności.

(Paweł Pietroń, SZDK)