Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie obchodziła 110-lecie istnienia

Zdjęcie aktualności Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie obchodziła 110-lecie istnienia fot. UM Szubin

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie obchodziła 110-lecie istnienia. Świętowanie odbyło się 7 czerwca. Przed wejściem do placówki odsłonięto tablicę upamiętniającą obchodzoną rocznicę. Odsłonięcia tablicy dokonała emerytowana dyrektor szkoły w latach 1981-1997 Aurelia Kaszewska oraz uczennica klasy 8b Natalia Wawrzynów, chwilę później otwarta została szkolna izba pamięci. Izba ta gromadzi cenne zbiory, które będą wykorzystywane w procesie dydaktycznym szkoły.

– Jubileusz 110-lecia szkoły to wielkie i ważne wydarzenie w jej rzeczywistości, która pozwala zatrzymać się nad jej historią i jej dorobkiem. Szkoła Podstawowa nr 1 nigdy nie bała się wyzwań. Posiada bogata tradycję. Zawsze mobilizowała, motywowała i zobowiązywała. - mówiła podczas swojego przemówienia dyrektorka szkoły Marlena Posadzy.

Uroczystość zgromadziła kilka pokoleń nauczycieli, pracowników, uczniów, absolwentów, rodziców i gości. Świętowanie zakończyło się przedstawieniem artystycznym, w którym wzięli udział zarówno uczniowie jak i nauczyciele.

(opr. Maciej Januchowski)