Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Szkoła na "Cieszka" w Gnieźnie dostała kolejne urządzenia do praktycznej nauki zawodu.

Zdjęcie aktualności Szkoła na fot. Magdalena Borowska

W miniony piątek 14 czerwca w Zespole Szkół Technicznych w Gnieźnie odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu i pomocy dydaktycznych do nauki przedmiotów zawodowych. Placówka kształci uczniów w różnych zawodach, współpracując z wieloma formami i przedsiębiorcami. Daje to możliwość obustronnych korzyści, zauważa Tomasz Budasz starosta gnieźnieński.

Przekazany sprzęt umożliwia przeprowadzanie zajęć praktycznych. W ten sposób uczniowie mogą odpowiednio przygotować się do wykonywania określonej pracy, na przykład w zawodzie automatyka, mechatronika, czy elektryka. Mówi Andrzej Wysocki nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Jak zauważa nauczyciel, szkolnictwo zawodowe w dużej mierze opiera się na współpracy ze sponsorami, gdyż centralne finansowanie nie daje możliwości pozyskiwania tak zróżnicowanego sprzętu. Współdziałanie w zakresie szkolenia przyszłej kadry jest efektem wieloletniego porozumienia, mówi Michał Marmurowicz dyrektor techniczny Velux.

Dodatkowo firma przygotowuje co roku możliwość odbywania praktyk zawodowych oraz płatnych stażów pracy dla wybranych uczniów.