Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Szczodrochowo w gminie Skoki ma nowego sołtysa. Wybory wygrała Danuta Kanikowska

Zdjęcie aktualności Szczodrochowo w gminie Skoki ma nowego sołtysa. Wybory wygrała Danuta Kanikowska fot. UMiG Skoki

Szczodrochowo w gminie Skoki ma nowego sołtysa, a konkretnie panią sołtys. Na to stanowisko została wybrana, w miniony poniedziałek, Danuta Kanikowska. Wyboru dokonano na zebraniu w Urzędzie Miasta i Gminy Skoki, w którym uczestniczyło siedmioro mieszkańców, a którzy zgłosili właśnie tę kandydatkę. W tajnym głosowaniu pani Danuta uzyskała 6 głosów „za”.

Jak sie okazuje w Szczodrochowie jest sporo do zrobienia. Pani sołtys, wśród pilnych spraw, wymienia niewielką rewitalizację stawku, który zarasta trzciną i pałką oraz odnowienie miejscowej świetlicy i boiska. Jednak ma obawy, co do wspólnych z nią działań mieszkańców wsi.

Mówiła Danuta Kanikowska, sołtys Szczodrochowa.

Ogólnie, jak stwierdziła sołtys, na tę chwilę wioska wygląda ładnie, dzięki pomocy kosiarzy z Mieściska, których zorganizował burmistrz Skoków. Niemniej trawa szybko odrasta i nie wiadomo, czy ktokolwiek wyrazi chęć ponownego jej skoszenia wśród miejscowych osób. Plany na zebranie z mieszkańcami są, ale odbędzie sie ono pewnie nieprędko, ponieważ nowa pani Sołtys musi dokonać inwentaryzacji po poprzedniku, który w lipcu złożył rezygnację z pełnienia swojej funkcji. Jednakże obawa, czy ktokolwiek na takie spotkanie przyjdzie, jest spora.

(Alicja Tylkowska)