Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Szansę na ekstraklasowy debiut ma wychowanek wągrowieckiej Nielby Daniel Chmielnicki

Zdjęcie aktualności Szansę na ekstraklasowy debiut ma wychowanek wągrowieckiej Nielby Daniel Chmielnicki fot. WRFM

Szansę na ekstraklasowy debiut ma wychowanek wągrowieckiej Nielby Daniel Chmielnicki. Trafił do Arki Gdynia, a klub mu zaufał, co obwieścił na swojej stronie internetowej. Na ekstraklasowej murawie może pojawić się już w najbliższą sobotę w wyjazdowym pojedynku gdyńskiej drużyny z Wisłą Płock.

Piłkarz ma 21 lat i grał w minionym sezonie w czwartej lidze jako środkowy obrońca. Pojawił się na boisku 10 razy i rzadko schodził przed końcem pojedynków. Strzelił pięć goli. Ujrzał cztery żółte kartki. Dzięki świetnej postawie szkoleniowcy zaproponowali mu treningi z pierwszym składem. Wykorzystał okazję i awansował do kadry meczowej zgłoszonej na rozgrywki w piłkarskiej elicie.

Chmielnicki pochodzi z Szamocina, ale siedem lat temu zaczął treningi w Wągrowcu. Regularnie doskonalił umiejętności aż znalazł się w seniorskim składzie żółto-czarnych. Jego potencjał dostrzegły mocniejsze kluby, więc po trzech latach trafił do Gdyni, co jak widać zaowocowało splendorem gry w gronie najlepszych polskich klubów.

(Cezary Kucharski)