Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Sukcesy młodych triathlonistów z Wągrowca

Zdjęcie aktualności Sukcesy młodych triathlonistów z Wągrowca fot. WRFM

Pierwsze sukcesy są na koncie bardzo młodych triathlonistów w Wągrowca. Wzięli udział w czwartej edycji zawodów Enea Junior Poznań Triathlon. Nina Piotruk w grupie siedmio i ośmiolatek uplasowała się drugim miejscu. W pokonanym polu pozostawiła 23 przeciwniczki z całej Polski. Ta mieszkanka Jakubowego Grody szkoli się pod okiem Magdaleny Gruszki, czyli trenerki klubu Aquapark Wągrowiec. Mama kieruje pozostałymi treningami niewątpliwie wyjątkowo utalentowanej dziewczynki.


Brat wągrowieckiej sportsmenki Krzysztof Piotruk w kategorii jedenasto i dwunastolatków był ósmy. W Poznaniu startował również Mateusz Najder, który walczył w najstarszej grupie wiekowej. Oczywiście poza pływaniem musieli dobrze pojechać na rowerze oraz doskonale biegać.


Najmłodsi uczestnicy zawodów tylko brodzą w płytkiej wodzie. Nieco starsi pływają na dystansach od 25 do 200 metrów. Grupy od piątego do ósmego roku życia jadą 250 metrów rowerem i biegiem pokonują stumetrowy dystans. Najstarsi zawodnicy oprócz pływania biegną na trasach o długości od sześciuset metrów do kilometra.

(Cezary Kucharski)