Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Straty na ponad 8 milionów złotych po majowej nawałnicy w Gnieźnie!

Zdjęcie aktualności Straty na ponad 8 milionów złotych po majowej nawałnicy w Gnieźnie! fot. Magdalena Borowska

Ponad 8 milionów strat po majowym gradobiciu! Gnieźnieńscy urzędnicy podsumowali szkody i zniszczenia spowodowane przez nawałnicę, która przeszła przez miasto 20 maja. W wyniku pogodowego armagedonu najbardziej ucierpiał Miejski Ośrodek Kultury. Mówi Michał Powałowski prezydent Gniezna.

MOK objęty jest gwarancją i trwałością projektu, w związku z tym konieczne jest użycie odpowiednich materiałów i zatrudnienie tej ekipy remontowej, która wykonywała rewitalizację. Spore straty powstały w placówkach oświatowych: szkołach, przedszkolach i żłobkach miejskich. Nawałnica nie oszczędziła też obiektów sportowych.

Wszystkie jednostki wystąpiły do ubezpieczycieli o wypłaty odszkodowań i zaliczek na przeprowadzenie niezbędnych robót. Część napraw już została wykonana. Z usuwaniem szkód borykają się także mieszkańcy. Z myślą o najbardziej potrzebujących w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej uruchomiono specjalny program wsparcia.

Załamanie pogody nie ominęło zieleni miejskiej, największych zniszczeń dokonując w Parku Piastowskim, Trzech Kultur i Miejskim. Remontu i udrożnienia wymagają wszystkie ulice w centrum Gniezna oraz poza kilka centrum. Mniejsze i większe straty sumują się na kwotę niemal 8 milionów 148 tysięcy złotych. Taką wartość wpisano w prośbie o pomoc finansową do Wojewody Wielkopolskiej.