Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Starosta wągrowiecki nie zaraził się koronawirusem od prezydenckiego ministra

Zdjęcie aktualności Starosta wągrowiecki nie zaraził się koronawirusem od prezydenckiego ministra fot. Maciej Januchowski

Po wizycie w powiecie wągrowieckim sekretarz stanu kancelarii prezydenta Adam Kwiatkowski 28 sierpnia poinformował media, że jest zakażony koronawirusem. Jako, że gość miał kontakt między innymi z burmistrzem Gołańczy Mieczysławem Durskim i starostą wągrowieckim Tomaszem Krancem włodarze przebywali jakiś czas w dobrowolnej domowej izolacji.


Pierwszy otrzymał negatywny wynik testu burmistrz Durski, o czym poinformowano mieszkańców na miejsko-gminnej stronie internetowej oraz Facebooku. Starosta Kranc także nie został zakażony, o czym dowiedział się dzisiaj.


Okazało się, że sekretarz stanu odwiedził również wągrowieckie Muzeum Regionalne. Tam miał bezpośredni kontakt z Marcinem Moeglichem. Podobnie jak włodarze historyk jest całkowicie zdrowy.


Bezpłatne testy mogą wykonać w Pile osoby, które brały udział w spotkaniach z sekretarzem Kwiatkowskim. Ich wyniki poznamy dużo później.

(Cezary Kucharski)