Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Specjalny koncert z okazji 103. rocznicy zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego odbędzie się już w najbliższa sobotę w Parafii bł. Michała Kozala w Wągrowcu

Zdjęcie aktualności Specjalny koncert z okazji 103. rocznicy zwycięstwa Powstania  Wielkopolskiego odbędzie się już w najbliższa sobotę w Parafii bł.  Michała Kozala w Wągrowcu fot. WRFM

Specjalny koncert z okazji 103. rocznicy zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego odbędzie się już w najbliższa sobotę w Parafii bł. Michała Kozala w Wągrowcu. Koncert ważny z powodu 3 okazji. Pierwszą jest uczczenie rocznicy zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, druga, to 12-lecie działalności wągrowieckiego Chóru The Hoor z Wągrowca, natomiast ostatnia, niemniej ważna, to obchody 150-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu im. Powstańców Wielkopolskich, którego przedstawiciel wygłosi prelekcję przed częścią muzyczną. W czasie koncertu, po raz pierwszy, zostanie wykonana 6-częściowa Uroczysta Msza na chór mieszany i orkiestrę smyczkową, skomponowana przez Mikołaja Macioszka - Wągrowczanina, absolwenta I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu, studenta studiów magisterskich Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie kompozycji i aranżacji Prof. Krzesimira Dębskiego i Prof. Wojciecha Olszewskiego.

Mówił Tomasz Kotwica, dyrygent i kierownik artystyczny wągrowieckiego chóru The Hoor, który uczci tego dnia 12-lecie swojej działalności.

A jak Tomasz Kotwica ocenia te 12 lat działalności?

Chórowi będzie również towarzyszyć Orkiestra Smyczkowa studentów Akademii Muzycznej w Poznaniu stworzona specjalnie na tę okazję.

(Alicja Tylkowska)