Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Samorządowcy w gminie Wapno otrzymali dodatkowe pieniądze z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Zdjęcie aktualności Samorządowcy w gminie Wapno otrzymali dodatkowe pieniądze z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych fot. WRFM

Samorządowcy w gminie Wapno otrzymali dodatkowe pieniądze z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w części dotyczącej gmin popegeerowskich. Środki można wykorzystać jedynie w sołectwie Wapno. Na zadania związane z drogownictwem przekazano 750 tysięcy złotych. Zgodnie z harmonogramem prace remontowo-budowlane dotyczą ulic: Kochanowskiego, Kopernika, Długiej, Wolności, Sienkiewicza, Powstańców Wielkopolskich jak również Piaskowej.

Mówił Maciej Kędzierski.

Włodarz jest zadowolony z takiego wsparcia, ponieważ części z tych dróg nie można remontować z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Nie prowadzą przecież bezpośrednio na rolnicze pola. Po orientacyjnej wycenie kosztorysowej wnioskowanych inwestycji okazuje się, że gmina wyda łącznie milion czterysta tysięcy złotych, co stanowi niebagatelną kwotę dla skromnego budżetu. Dodajmy, że samorządowcy składali wniosek o pełne dofinansowanie. Wójt Kędzierski ma tylko jeden problem. Zachodzi bowiem pytanie, czy środki własne trzeba będzie wyłożyć jeszcze w tym roku, czy też w cyklu dwuletnim.

Samorządowcy mają zabezpieczenie na każdą okazję. Sytuacja kredytowa poprawiła się o tyle, że zadłużenie w 2018 roku wynosiło około trzy i pół miliona złotych. Teraz jest to niewiele ponad dwa i pół miliona. Pozostały do spłaty dwa z czterech wcześniej wziętych kredytów, więc w ostateczności istnieje możliwość zaciągnięcia trzeciego. Włodarz za wszelką cenę chce tego uniknąć.

(Cezary Kucharski)