Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Rozpoczęły się tegoroczne matury. W tym roku bez egzaminów ustnych

Zdjęcie aktualności Rozpoczęły się tegoroczne matury. W tym roku bez egzaminów ustnych fot. WRFM

Rozpoczęły się tegoroczne matury. Ministerstwo Edukacji Narodowej zadecydowało, że nie ma konieczności ich przekładania z powodu pandemii. Wprowadzono jednak pewne zmiany. Nie będzie egzaminów ustnych. W trzech chodzieskich placówkach przystąpi do egzaminu dojrzałości 242 uczniów. Najwięcej, ponieważ 102 w Pierwszym liceum Ogólnokształcącym im. św. Barbary. Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego ma w czterech technicznych klasach 81 maturzystów. W Ratajach jest Zespół Szkół im. Józefa Wybickiego, który przygotował do matury 59 młodych ludzi.

Mówił Piotr Procek, kierownik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Chodzieży.

Dodatkowe godziny zaplanowano w każdej klasie na ostatnie pięć tygodni przed maturą. Według informacji ze starostwa większość dyrektorów i uczniów wybrała matematykę jako przedmiot wymagający szczególnej wiedzy. Nie wiadomo jak wygląda sytuacja w szkołach niepublicznych. W Obornikach Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego przygotowało do egzaminu dojrzałości 102 uczniów.

Mówi Agnieszka Katarzyna Balcerowiak, dyrektor obornickiego liceum.

W obornickich technicznych klasach Zespołu Szkół im. Generała Tadeusza Kutrzeby uczyło się 68 uczniów. W klasie technicznej Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu może zdawać maturę 36 młodych ludzi. Liceum im. Przemysława Drugiego w Rogoźnie to 37 kolejnych potencjalnych maturzystów. Uczniowie technikum Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie zasilają grono maturzystów 59 osobami. Organ prowadzący nie przydzielił dodatkowych godzin w celu zrekompensowania niedogodności zdalnego nauczania. Nie ma również informacji na temat konkretnej liczby maturzystów z terenu powiatu. Prawo zdawania egzaminu dojrzałości ma 269 uczniów.

(Cezary Kucharski)