Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Rozpoczął się nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w programie „Rodzina 500 plus”

Zdjęcie aktualności Rozpoczął się nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w programie „Rodzina 500 plus” fot. WRFM

1 lutego rozpoczął się nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w programie "Rodzina 500 plus". Od tego roku obsługę programu prowadzi Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a wnioski można przesyłać tylko drogą elektroniczną. Te złożone przed 1 stycznia do ich zakończenia będą nadal realizowane przez dotychczasowe organy. Dlatego osoby, które złożyły wnioski w zeszłym roku, na trwający już okres wypłaty świadczeń od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 r., nie powinny składać wniosków do ZUS o jego ponowne przyznanie za ten okres.

Od wtorku ZUS przyjmuje wnioski na nowy okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca tego roku do 31 maja 2023. Od tego roku wnioski o 500 plus można składać wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem jednego z trzech kanałów wnioskowania: przez Platformę PUE ZUS, portal Emp@tia na stronie empatia.mpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną.

Osoby, które złożą wniosek do 30 kwietnia br., otrzymają pierwszą wypłatę świadczenia do 30 czerwca 2022 r. W przypadku wniosków złożonych po tym terminie ustalenie prawa do wypłaty 500 plus nastąpi w maksymalnym czasie do 3 miesięcy. Wypłata 500 plus będzie się odbywać wyłącznie w formie bezgotówkowej na wskazane we wniosku konto bankowe.

(opr. M. Januchowski)