Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Rozpoczął się nabór kandydatów na pierwszą kadencje Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

Zdjęcie aktualności Rozpoczął się nabór kandydatów na pierwszą kadencje Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego fot. WRFM

Rozpoczął się nabór kandydatów na pierwszą kadencje Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Uchwałę w sprawie powołania tego organu radni wojewódzcy podjęli 26 września ubiegłego roku. Ma to być organ doradczy i konsultacyjny oraz podejmować inicjatywy, które zostaną zrealizowane przez jego ustawowy odpowiednik.

Jak informuje Urząd Marszałkowski w Poznaniu „To inicjatywa, której celem jest zwiększenie aktywności społecznej i zaangażowania młodych ludzi w działania na rzecz lokalnej społeczności, pobudzenie świadomości obywatelskiej i postaw demokratycznych, podniesienie umiejętności społecznych młodzieży, w szczególności dotyczących pracy w grupie, wyrażania i rozumienia różnych punktów widzenia, negocjowania, a także zdolności do uczestnictwa w procesach podejmowania decyzji".

Głos Młodzieżowego Sejmiku będzie ważny przy opracowywaniu i tworzeniu dokumentów strategicznych, dotyczących spraw związanych z młodzieżą. Dodatkowo będzie również opiniować uchwały Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Kandydat musi posiadać rekomendację samorządu uczniowskiego szkoły, której jest uczniem lub samorządu studenckiego uczelni, której jest studentem lub organizacji pozarządowej z terenu województwa wielkopolskiego, w której działalność jest zaangażowany. Wymagana jest także samodzielnie napisana praca na temat „Wielkopolska moich marzeń – Moja praca na rzecz Województwa Wielkopolskiego”.

Członkowie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego mogą mieć od 15 do 20 lat. Z całej Wielkopolski ma być ich 39 z 6 okręgów wyborczych. Kadencja młodych radnych ma trwać 3 lata.

(Maciej Januchowski)