Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Rozegrany w Gołańczy trzeci memoriał Bronisława Łukaszewskiego wygrała drużyna Tygodnika Pałuki Żnin

Zdjęcie aktualności Rozegrany w Gołańczy trzeci memoriał Bronisława Łukaszewskiego wygrała drużyna Tygodnika Pałuki Żnin fot. WRFM

Rozegrany w Gołańczy trzeci memoriał Bronisława Łukaszewskiego wygrała drużyna Tygodnika Pałuki Żnin. W finale pokonała faworyta, czyli miejscowy Zamek Gołańcz dopiero w tie breaku. W eliminacjach zwycięzcy wygrali grupę z czterema punktami na koncie. Pokonali zespoły z Mieleszy i Osieka. W półfinale ograli ubiegłorocznych mistrzów z Rogoźna 2:1. Łukasz Szpurka został wybrany najlepszym zawodnikiem imprezy.


Zamkowi w eliminacyjnej grupie pokonali Janowiec Wielkopolski oraz Rogoźno. W walce o miejsce w ścisłym finale wygrali 2:1 z Mieleszą. Mateusz Bejnarowicz otrzymał wyróżnienie przeznaczone dla najlepszego rozgrywającego turnieju. Ekipa z Mieleszy miała wielkiego pecha, gdyż przegrywała mecze z reguły w trzech setach. Jak poinformował trener jego podopieczni walczyli w osłabieniu.
Siatkarze z Rogoźna jako ubiegłoroczni zwycięzcy należeli do faworytów. Jednak w eliminacjach uplasowali się na drugiej pozycji wygrywając tylko z Janowcem. W półfinale ulegli Tygodnikowi Pałuki. W pojedynku o trzecie miejsce 2:1 ograli Mieleszę. Ta drużyna zajęła ostatnie miejsce.


Przypomnijmy, że turniej odbywa się od kilkunastu lat, a jego pomysłodawcą i organizatorem jest Henryk Buczkowski.

(Cezary Kucharski)