Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Rozegrano pierwsze mecze turnieju „Kabat Euro Cup”

Zdjęcie aktualności Rozegrano pierwsze mecze turnieju „Kabat Euro Cup” fot. WRFM

W minioną sobotę i niedzielę rozegrano pierwsze mecze turnieju „Kabat Euro Cup”. Na stadionie w Wapnie najlepsi okazali się jedenastoletni piłkarze Orłów Płock. Tęcza Bydgoszcz uplasowała się na drugim miejscu. Sparta Złotów była trzecia. MKS Trzemeszno znalazło się tuż za podium. W dwudniowych zmaganiach zagrały między innymi Calcio Wągrowiec, Mały Piłkarz Inowrocław, Meblorz Swarzędz, Lech Poznań Football Academy 72 Poznań.


Organizator imprezy, czyli wągrowiecki klub Akademia Piłkarska Calcio zaplanował przez cały czerwiec i na początku lipca cykl ośmiu turniejów z udziałem około 1300 młodych amatorów piłki nożnej z 92 klubów.


Uczestnicy zagoszczą w kilku powiatowych miejscowościach. Baza hotelowa dla ponad 200 uczestników znajduje się w Wapnie oraz Wągrowcu. Jak zapewnia Dawid Jasiński, dyrektor wykonawczy akademii jest to jeden z pierwszych w Europie i na świecie turniejów rozegranych w okresie pandemii. Pojawią się ekipy z województw: zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, a nawet z Berlina!


Imprezie patronują Polski Związek Piłki Nożnej, burmistrz i starosta wągrowiecki, wójtowie Wapna, Mieściska. Wasze Radio FM i portal Okno na Wągrowiec.

Terminarz imprezy.
11 czerwiec – Wągrowiec
13 i 14 czerwiec – Mieścisko
20 i 21 czerwiec – Wapno
27 i 28 czerwiec Wągrowiec
11 i 12 lipca - Wągrowiec