Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Rogowo ma nową oczyszczalnię

Zdjęcie aktualności Rogowo ma nową oczyszczalnię Inwestycja oficjalnie otwarta | Sylwia Wysocka

W sobotę w Rogowie dokonano symbolicznego otwarcia zmodernizowanej, rozbudowanej i nowoczesnej oczyszczalni ścieków. Symbolicznego ponieważ w trakcie trwania tej inwestycji należało tak godzić prace by system oczyszczania trwał w sposób ciągły i nie doszło do ekologicznej czy epidemiologicznej katastrofy. A w konsekwencji oczyszczone ścieki trafiają do pobliskiego jeziora. Prace były konieczne ponieważ oczyszczalnia, która powstała ponad 20 lat temu i służyła mieszkańcom gminy wymagała już kompleksowej modernizacji i remontu. Do tego dochodziło do częstych awarii.

 

 powiedział Tomasz Michalczak wójt gminy Rogowo.

Oczyszczalnia po zakończonej modernizacji pracuje już kilka miesięcy bez problemów. Wójt podkreślał, że nie będzie już konieczności wykładania pieniędzy na ciągłe remonty i naprawy jak to było dotychczas. Te urządzenia, które pozostały w dawnej części też zostały wymienione na nowe.

Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Piotr Hemmerling zaznaczył, że inwestycja sięgająca kilkunastu milionów jest dla małej gminy, małego samorządu obciążeniem, którego gmina nie jest w stanie sama ponieść.

 

gratulował Piotr Hemmerling.

Grunt pod rozbudowę gmina otrzymała z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa za co wójt dziękował dyrektorowi Janowi Szopińskiemu. Dziękował też między innymi przedstawicielom firmy "Grinbud" z Gniezna - wykonawcy zadania, Beacie Lewickiej za nadzór z ramienia urzędu, kierownikowi oczyszczalni Łukaszowi Pilaczyńskiemu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej inwestycji.

Po części oficjalnej,  przemowach i przecięciu wstęgi ruszono w teren, zwiedzać oczyszczalnie z dokładnym instruktarzem kolejnych etapów oczyszczania.

 

Link do videorelacji z wydarzenia : https://fb.watch/sV7JQqjKN2/