Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Rocznicowy turniej siatkówki plażowej rozegrano w Nakle nad Notecią

Zdjęcie aktualności Rocznicowy turniej siatkówki plażowej rozegrano w Nakle nad Notecią fot. Pixabay

Rocznicowy turniej siatkówki plażowej rozegrano w Nakle nad Notecią. Najlepsza okazali się Dawid Pawlun z Gdańska i Jakub Kraut (NTS Trójka Nakło). W pierwszym pojedynku wygrali z parą Lange/Kłobucki 2:0 w setach do 13.

W kolejnym starciu zwycięzcy pokonali w trzech setach Pawła Stysiała i Kamila Więciorkowskiego (Gniewkowo/Czernikowo). W półfinale bez straty seta, czyli 2:0 odprawili parę z Sępólna Krajeńskiego Grzegorz Leśniak/Mateusz Szydeł. Mecz finałowy rozegrali ponownie ze Stysiałem i Więciorkowskim. Tym razem pokonali ich w dwóch setach do 15 oraz 17.

Trzecie miejsce zajęli Mateusz Kiersznicki i Karol Sowiński (Potulice/Kamień Pomorski). Pokonali siatkarzy z Sępólna Krajeńskiego bez straty seta do 15 oraz 17.

Turniej rozegrano systemem „brazylijskim", czyli para odpada dopiero po dwóch porażkach. Pierwsze mecze rozgrywano do 15 zdobytych punktów, a tie break do 11. Później walka trwała klasycznie do 21 oczek, a tie break do 15.
W turnieju wzięło udział 14 par z Gdańska, Gdyni, Bydgoszczy, Szubina, Sępólna Krajeńskiego, Gniewkowa, Gołańczy oraz z Nakła. Dla najlepszych przygotowano puchary i nagrody rzeczowe (piłki do siatkówki, plecaki, torby sportowe).