Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Radni nie zgodzili się na większe nakłady na „księży kacerek”. Czy burmistrz przeliczył się z rewitalizacją tego miejsca?

Zdjęcie aktualności Radni nie zgodzili się na większe nakłady na „księży kacerek”. Czy burmistrz przeliczył się z rewitalizacją tego miejsca? fot. Maciej Januchowski

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Wągrowcu poruszona była sprawa rewitalizacji miejsca zwanego "księży kacerek". Okazało się, że pieniędzy, które są w budżecie miasta, nie wystarczy na zmianę tego miejsca w całości, bowiem radni zdecydowali, żeby nie zwiększać wydatków na ten cel, co spowoduje, że miejsce to zostanie odnowione tylko do połowy. O komentarz w sprawie tej kontrowersyjnej decyzji poprosiliśmy Jakuba Zadrogę, przewodniczącego Rady Miejskiej w Wągrowcu.

Zdaniem przewodniczącego Zadrogi nikt nie chce, by to zadanie urwało się w połowie, niemniej zaproponowane kwoty nieco przerażają. Należy bowiem pamiętać, że w przyszłości trzeba będzie podjąć jeszcze decyzje finansowe w sprawie odcinka od Alei Jana Pawła II do skrzyżowania. Radni obawiają się, że wydając teraz pieniądze trzeba będzie opóźnić rewitalizację kolejnych etapów doliny rzecznej. Jak stwierdził Jakub Zadroga radni chcą podejść do sprawy gospodarczo więc, na tę chwilę, będzie można wydać jedynie pieniądze, które są w budżecie, czyli 3,5 mln. zł.

(Alicja Tylkowska)