Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

„Profesjonalny Uniwersytet Trzeciego Wieku”, to certyfikat, którym teraz szczyci się wągrowiecka grupa studentów

Zdjęcie aktualności „Profesjonalny Uniwersytet Trzeciego Wieku”, to certyfikat, którym teraz szczyci się wągrowiecka grupa studentów fot. WRFM

„Profesjonalny Uniwersytet Trzeciego Wieku”, to certyfikat, którym teraz szczyci się wągrowiecka grupa studentów. Przyznała go ogólnopolska federacja stowarzyszeń tego typu placówek za wyjątkowo prężną działalność dającą się zauważyć w całym regionie.

Stało się tak w wyniku pozytywnego zaliczenia kontroli sprawdzającej jakość oraz praktyczne działania z zakresie przyjętych standardów dla takiej organizacji. Certyfikat daje konkretne przywileje. Pozwala na rozwój i podniesienie jakości prowadzonych wykładów. Poprawia efektywność działań, transparentność zarządzania, a także elastyczność i atrakcyjność nauczania. Wiarygodność tegoż uniwersytetu przekłada się na pozyskiwanie partnerów, którzy chcą z nim współpracować.

Mówiła Barbara Kucharska, prezes uczelni.

Prezes Kucharska zapewnia, że w ten sposób studenci są dowartościowani i mogą dalej dobrze pracować w ramach przyjętych reguł. Stabilność jest przecież podstawowym czynnikiem dobrze prowadzonych zajęć szczególnie w grupie osób starszych, którzy pragną być doceniani i szanowani. Wszyscy są wdzięczni burmistrzowi Jakubowego Grody Jarosławowi Berendtowi. To dzięki jego pomocy uniwersytet ma nową siedzibę w budynku Szkoły Podstawowej nr 1, a studenci mogą spełniać marzenia.

(Cezary Kucharski)