Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Pracownicy Solarisa zapowiadają strajk generalny

Zdjęcie aktualności Pracownicy Solarisa zapowiadają strajk generalny fot. Region Wielkopolska NSZZ Solidarność/ Facebook

1342 osoby, czyli 51,7% załogi firmy Solaris wzięło udział w referendum strajkowym. Za przeprowadzeniem strajku zagłosowało 92,7% z nich. - To jednoznaczny i miażdżący wynik. Daje nam to silny mandat do dalszych działań - poinformowali w mediach społecznościowych związkowcy. Już zapowiedziano, że strajk generalny rozpocznie się 24 stycznia o godzinie 6.00.

Jest to pokłosie niespełnienia przez Solaris Bus & Coach żądania dotyczącego wzrostu wynagrodzeń pracowników. strajk ma trwać do skutku. Spór pomiędzy dwoma związkami zawodowymi, a firmą trwa od września. Już w listopadzie odbyła się pod zakładem pikieta. Przedsiębiorstwo proponowało na jednym ze spotkań pięcioprocentową podwyżkę wynagrodzenia dla wszystkich. Oprócz tego doświadczeni pracownicy mieli otrzymać minimum 450 złotych brutto dodatkowo wraz z premiami, a brygadziści otrzymaliby 650 złotych brutto. Związkowcy się na to nie zgodzili.

(Maciej Januchowski)