Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Prace członka zarządu powiatu wągrowieckiego wystawione w gdyńskiej siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego

Zdjęcie aktualności Prace członka zarządu powiatu wągrowieckiego wystawione w gdyńskiej siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego fot. WRFM

Członek zarządu powiatu wągrowieckiego Jerzy Springer jako malarz, fotograf i żeglarz komandor sekcji Jachtów Sterowanych Radiem wystawia swoje marynistyczne prace. Z okazji stulecia istnienia portu i trwania roku Tadeusza Wendy budowniczego portu szesnaście zdjęć i cztery obrazy można już obejrzeć w gdyńskiej siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Znajduje się naprzeciw okrętu wojennego Błyskawica, a wystawa na pewno pozostanie tam do końca czerwca podczas Dni Morza i przez okres letni.

Warto dodać, że poprzednia wystawa Jerzego Springera pojawiła się w Gdyni trzy lata temu o pokazywała piękno wybrzeża. Później przeniesiono ją do stolicy Wielkopolski gdzie do dzisiaj wisi w Wielkopolskim Związku Żeglarskim. W siedzibie pomorskiego związku można również obejrzeć ekspozycje poświęcone Juliuszowi Sieradzkiemu, Zdzisławowi Pieńkawie i Dariuszowi Boguckiemu.

(Cezary Kucharski)