Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Powiatowy szpital w Wągrowcu otrzymał nowy respirator

Zdjęcie aktualności Powiatowy szpital w Wągrowcu otrzymał nowy respirator fot. Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

Powiatowy szpital w Wagrowcu otrzymał respirator. Stało się tak dzięki samorządowcom województwa wielkopolskiego. Realizują projekt pod nazwą „Działania związane z zapobieganiem skutkom epidemii Covid-19”. Współfinansuje go Europejski Fundusz Społeczny w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. To jest ostatni rok sześcioletniego rozdania programu. Respirator przekazali dyrektorowi placówki Przemysławowi Buremu starostowie Tomasz Kranc i Michał Piechocki.


Respirator jest urządzeniem wspomagającym w sztuczny sposób oddychanie pacjenta. Wągrowiecki Zespół Opieki Zdrowotnej ma na stanie pięć stacjonarnych urządzeń. Poza nimi dziesięć zamontowanych jest w karetkach. W planach jest zakup przez gminne samorządy jednego respiratora, który pojawi się na porodówce. Powstanie sala przeznaczona dla rodzących kobiet zakażonych koronawirusem. Nie będą tym samym narażać tych zdrowych.


Samorządowcy z wągrowieckiego ugrupowania Bliżej Ludzi oraz burmistrzowie miasta przeznaczyli prywatne pieniądze na zakup respiratora. Oddali na ten cel diety i część pensji. Chodzi o pięć tysięcy złotych.

(Cezary Kucharski)