Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Powiat złotowski to kolejny samorząd, w którym rośnie bezrobocie

Zdjęcie aktualności Powiat złotowski to kolejny samorząd, w którym rośnie bezrobocie fot. WRFM

Rośnie bezrobocie w powiecie złotowskim taką informację na portalu złotowskie.pl przekazała Justyna Falkowska-Wrzeszcz, czyli nowa dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.


Liczba bezrobotnych w lipcu jest dwa razy wyższa niż w maju. Zarejestrowano 2 032 osoby, co w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku daje o 325 bezrobotnych więcej. Analizując dane z czerwca bieżącego roku i poprzedniego, to wykazują wzrost o 202 osoby. Widać stałą tendencję rosnącą.


Jednocześnie zmniejsza się liczba ofert pracy. W lipcu było ich 69, a rok wcześniej 105. Stabilna jest liczba osób, które znalazły zatrudnienie. W ubiegłym miesiącu rozpoczęło pracę 121 osób natomiast przed rokiem w tym samym czasie 120. Z urzędowych rejestrów skreślono 215 ludzi podczas gdy w lipcu ubiegłego roku było ich 384.


Urząd pracy w ramach tarczy antykryzysowej wypłacił pracodawcom 22 miliony złotych. Ponad 13 milionów to pożyczki dla mikroprzedsięiorców. Zrealizowano w ten sposób około dwa tysiące siedemset wniosków.


W ramach dofinansowania wynagrodzeń i płatności składek na ubezpieczenie społeczne urzędnicy wypłacili dwóm tysiącom pracowników mniej więcej sześć i pół miliona złotych. Dofinansowanie działalności gospodarczej 383 firm pochłonęło więcej niż dwa miliony. Dla 62 pracowników organizacji pozarządowych przekazano 97 tysięcy. Te organizacje wzięły pożyczki na kwotę 55 tysięcy złotych. Nabór wniosków na różne dofinansowania potrwa do końca grudnia bieżącego roku.


Na aktywizację bezrobotnych złotowski urząd pracy pozyskał z rezerwy ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej 526 tysięcy. Pieniądze wypłacono 46 osobom.

(Cezary Kucharski)