Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Ponad 100 ochotników zasili szeregi wielkopolskiej „Dwunastki” Obrony Terytorialnej

Zdjęcie aktualności Ponad 100 ochotników zasili szeregi wielkopolskiej „Dwunastki” Obrony Terytorialnej fot. WOT

12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej rośnie w siłę. W piątek w jej szeregi wstąpiło aż 112 rekrutów. Kandydaci zasilą wszystkie bataliony brygady. Zainteresowanie służbą w WOT jest coraz większe. Ma to również związek z wojną w Ukrainie.

Większość kandydatów, którzy przekroczyli w minionym tygodniu bramy koszar, nie miała dotąd do czynienia z wojskiem. Aby podjąć wyzwanie i spróbować swoich sił w wojsku, musieli porzucić na najbliższych 16 dni swoje życie domowe i zawodowe. W koszarach pojawili się m.in. nauczyciele, kucharz, uczniowie i studenci. Rekruci, którzy wytrwają do końca szkolenia, uzyskają nowe umiejętności i wkrótce zostaną żołnierzami. Przed bramą jednostki stanęły również osoby, które mają za sobą przeszłość wojskową i chcą ponownie wrócić w szeregi armii. Dla nich przeznaczone jest ośmiodniowe szkolenie wyrównawcze.

Obecnie w szeregach 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej służy ponad 2000 żołnierzy. W skali kraju WOT liczy już 32 tys. żołnierzy, Stałym rejonem odpowiedzialności brygady jest województwo wielkopolskie i lubuskie. W skład brygady wchodzą w tej chwili cztery bataliony lekkiej. Wciąż trwa nabór nowych ochotników. Więcej informacji dotyczących możliwości wstąpienia w szeregi 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej można znaleźć na stronie  www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

(nadesłane)