Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Policjanci z Wągrowca podsumowali miniony rok. W komendzie odbyła się odprawa roczna z komendantem wojewódzkim

Zdjęcie aktualności Policjanci z Wągrowca podsumowali miniony rok. W komendzie odbyła się odprawa roczna z komendantem wojewódzkim fot. KPP Wągrowiec

Do Wągrowca przyjechał zastępca komendanta wojewódzkiego policji inspektor Rafał Pawłowski. Wziął udział w odprawie rocznej podsumowującej działalność powiatowych stróżów prawa. Informacje o ubiegłorocznych dokonaniach przygotowała insp. Magdalena Sławińska oraz jej zastępca nadkomisarz Mikołaj Szydzik.


Okazało się, że wykrywalność w każdej kategorii przestępstw wyniosła ponad 85 procent. Na terenie powiatu wągrowieckiego dokonano 1 152 przestępstw i ponad pięciu tysięcy wykroczeń. Na 694 podejrzanych tylko w stosunku do 70 osób nie skierowano aktów oskarżenia. Kilkudziesięciu znalazło się w areszcie tymczasowym. Funkcjonariusze nałożyli prawie trzy tysiące mandatów, czyli średnio prawie dziewięć dziennie. Udzielili także ponad dwóch tysięcy pouczeń.


Dziennie pełniło służbę średnio 20 policjantów z wydziału prewencji. W minionym roku wykonali ponad siedem tysięcy patroli, co daje mniej więcej 20 w ciągu doby.


Wągrowiecka drogówka ma na koncie ujawnienie ponad 11 tysięcy wykroczeń. Ich sprawcom policjanci wypisali 7 669 mandatów. Było także ponad 200 wniosków o ukaranie. Nie obyło się bez zabrania 1 287 dowodów rejestracyjnych i 161 uprawnień do prowadzenia pojazdów.

(Cezary Kucharski)