Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Policja ujawniła personalia mężczyzny, który jest podejrzewany w sprawie śmierci poznańskiego zapaśnika

Zdjęcie aktualności Policja ujawniła personalia mężczyzny, który jest podejrzewany w sprawie śmierci poznańskiego zapaśnika fot. KWP Poznań

Prokuratura wydała zgodę na opublikowanie wizerunku mężczyzny, który jest podejrzewany w sprawie śmierci poznańskiego zapaśnika Dominika Sikory. Poszukiwany to 42-letni Olgierd Michalski. Od ponad tygodnia wielkopolscy policjanci starają się ustalić okoliczności śmierci 29-latka.

Mówił Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Wielkopolskiej Policji.

Nieprzytomnego Dominika Sikorę znaleziono na Starym Mieście w Poznaniu. Miał poważne obrażenia głowy. Zdaniem lekarzy, wskazywały one na to, że mógł zostać pobity. Wersję tę potwierdza krótki zapis z monitoringu, który został opublikowany w internecie. Jak podaje portal epoznan.pl widać na nim, że Olgierd Michalski zadaje jeden cios zapaśnikowi. Po nim Dominik Sikora upada na chodnik. 

Każda osoba, która zna miejsce pobytu poszukiwanego może to zgłosić policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu – tel. +48 796 658 459.

  Z kolei osoba, która ujawniła film ze zdarzenia, który jest materiałem dowodowym w sprawie może liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Jeżeli zostanie zidentyfikowana, to grozi jej do dwóch lat więzienia.

(Maciej Januchowski)