Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Policja podczas trzeciego protestu kobiet w Wągrowcu już nie była wspierająca. "Ruszyli na nas z pałkami" relacjonują uczestnicy

Zdjęcie aktualności Policja podczas trzeciego protestu kobiet w Wągrowcu już nie była wspierająca. fot. WRFM

W poniedziałek odbył się kolejny, trzeci już protest w obronie praw kobiet w Wągrowcu. Tym razem nie tak liczny, jak poprzednie. Jednak były osoby, które się nie poddają i walczą dalej. Kilkadziesiąt osób wyruszyło z Rynku i przeszło ulicami miasta. Na rondzie przy Aquaparku protestujący blokowali ruch przechodząc po przejściach dla pieszych. Wtedy też miało dość do agresywnych zachowań policjantów, którzy jeszcze w zeszłym tygodniu komunikowali, że „łączą się z protestującymi”.

- Policja próbowała te pasy blokować radiowozami. W pewnym momencie ruszyli w naszą stronę z pałkami – relacjonują organizatorzy protestu. Jak podkreślają był to pokaz siły, który miał na celu rozgonienie uczestników strajku. Częściowo się to udało, bo niektórzy strajkujący zrezygnowali z dalszego blokowania ruchu.

W internecie mieszkańcy Wągrowca podkreślają, że jak jest mniej osób protestujących to policjanci czują się pewniej, a jak były tłumy to, tu cytat „nie byli tacy mądrzy”. Zauważają również, że tym razem zaangażowano więcej funkcjonariuszy, nieproporcjonalnie do ilości protestujących.

W świetle tych doniesień skierowaliśmy pytania i prośbę o komentarz do wągrowieckiej policji. Czekamy na odpowiedź.

Tymczasem protestujący się nie poddają. Na niedzielę został zaplanowany kolejny protest. Tym razem jednak w innej formie. Będzie to motoprotest. Rozpocznie się o godzinie 10.00 w niedzielę na parkingu przed Aquaparkiem. Pół godziny później auta wyruszą na ulice Wągrowca.

 

Poniżej post z deklaracją wągrowieckiej policji typu "jesteśmy z Wami", który około północy tego samego dnia został edytowany. 

(Maciej Januchowski)