Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Po prawie 3 latach Krzysztof Garnetz wraca na fotel prezesa MPWiK w Wągrowcu

Zdjęcie aktualności Po prawie 3 latach Krzysztof Garnetz wraca na fotel prezesa MPWiK w Wągrowcu fot. UM Wągrowiec

Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wągrowcu 3 stycznia 2019 roku odwołała ze stanowiska prezesa spółki. Był nim Krzysztof Garnetz. Wtedy decyzją burmistrza Wągrowca wprowadzono nowych członków do rady, których głosami odwołano prezesa. Co ważne odbyło się to na wniosek burmistrza Jarosława Berendta.

- Rozwój Wągrowca chcę opierać na współpracy z ludźmi, których darzę pełnym zaufaniem. Nowa Rada Nadzorcza oraz nowy prezes to dla mnie gwarancja, że łączą nas nie tylko wspólne cele, ale także metody ich osiągania – uzasadniał na początku stycznia 2019 roku odwołanie prezesa MPWiK burmistrz miasta Jarosław Berendt.

Teraz, po blisko 3 latach, rada wybrała Gernatza ponownie na prezesa spółki. W środę Rada Nadzorcza MPWiK w składzie Maciej Bieniek, Grzegorz Tomaszewski i Honorata Bukowska podjęła uchwałę o powołaniu Krzysztofa Garnetza na prezesa spółki. Rada stwierdziła, że Garnetz „wykazał się największą znajomością funkcjonowania Spółki oraz doświadczeniem zawodowym w zakresie gospodarki wodno-kanalizacyjnej” oraz że jego wybór „ gwarantuje prawidłową kontynuację prowadzonych przez Spółkę wielomilionowych inwestycji oraz stabilny rozwój”.

Ostatnio Krzysztof Garnetz podawany był jako redaktor naczelny portalu „Okno na Wągrowiec”. Jego poprzedni naczelni również znaleźli pracę dzięki burmistrzowi. Remigiusz Priebe został wiceburmistrzem, a wcześniej Krzysztof Czapul pełniącym obowiązki dyrektora Miejskiego Domu Kultury.

(Maciej Januchowski)