Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Zdjęcie aktualności Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec drugi raz z rzędu wygrali swoją grupę pierwszoligowych rozgrywek fot. WRFM

Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec drugi raz z rzędu wygrali swoją grupę pierwszoligowych rozgrywek. W ostatnim meczu rundy wiosennej pokonali Sambor Tczew 38:20. To najwyższa wygrana nielbistów w całym sezonie, ponieważ Juranda Ciechanów ograli różnicą 13 trafień.

Najskuteczniejszym wągrowieckim szczypiornistą był w sobotę Paweł Gregor, który rzucił dziewięć bramek. Jego imiennik Smoliński zdobył ich sześć. Doskonale po raz kolejny spisał się junior Igor Drzazgowski. Pokonał bramkarza z Tczewa pięć razy. Podopieczni Bartosza Świerada już w pierwszej połowie pokazali, kto w tym pojedynku jest mistrzem, a kto uczniem. Sambor tylko przez pięć minut dotrzymywał tempa gry gospodarzom. W miarę upływu czasu przewaga żółto-czarnych systematycznie rosła. Po półgodzinnej grze Nielba prowadziła różnicą 12 bramek. Najwięcej rzucili Patryk Skrzypczak, Smoliński (3), Gregor oraz Drzazgowski po cztery. Druga połowa niczym się nie różniła i wągrowczanie zapewnili sobie zwycięstwo w tym meczu oraz ligowej tabeli.

Arbitrzy ukarali obydwa zespoły dziesięcioma minutami karnymi. Wągrowczanie zebrali trzy upomnienia, rywale jedno. Nielba egzekwowała jeden rzut karny i była to stuprocentowa skuteczność. Sambor rzucał siódemki trzykrotnie, a zdobył dwie bramki.
Burmistrz Jarosław Berendt podarował każdemu zawodnikowi zegarek z grawerem. Podziękowania skierowano do działaczy, sponsorów oraz powiatowych i miejskich samorządowców. Przed szczypiornistami Nielby turniej barażowy o awans do Superligi.