Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Pięć jednostek samorządu terytorialnego zawarło Partnerstwo „Razem dla rozwoju”

Zdjęcie aktualności Pięć jednostek samorządu terytorialnego zawarło Partnerstwo „Razem dla rozwoju” fot. WRFM

Pięć jednostek samorządu terytorialnego zawarło Partnerstwo „Razem dla rozwoju”. Są to Powiat Wągrowiecki, gminy Damasławek, Wapno, miasta i gminy Janowiec Wielkopolski oraz Kcynia. Do udziału w tej pilotażowej inicjatywie zakwalifikowano 38 partnerstw.


Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zakwalifikowało ten program do udziału w projekcie pilotażowym Centrum Wsparcia Doradczego, którego celem jest eksperckie wzmocnienie sprawności administracyjnej gmin i powiatów. Chodzi między innymi o społeczno-gospodarczą wymianę doświadczeń i wspólne inicjatywy.


Funkcjonowanie programu polega na usługach ekspertów. Przeprowadzą niezbędne analizy, konsultacje i będą wydawać opinie dla przedstawianych im projektów. Efektem powinna być strategia i pakiet pomysłów potrzebnych dla rozwoju obszaru partnerstwa „Razem dla rozwoju”. Zatwierdzone pakiety będą miały pierwszeństwo przy podziale pieniędzy w ramach polityki spójności Unii Europejskiej w okresie od 2021 do 2027 roku.


W projekcie nie uczestniczą gmina miejska Wągrowiec, gmina wiejska Wągrowiec, gmina Mieścisko, Miasta i Gminy Skoki i Gołańcz.

(Cezary Kucharski)