Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Odbyły się zawody Nordic Walking im. Stefana Bąka

Zdjęcie aktualności Odbyły się zawody Nordic Walking im. Stefana Bąka fot. Pixabay

W Osieku na terenie tamtejszego skansenu odbyły się tradycyjne zawody Nordic Walking im. Stefana Bąka. Na dystansie 10 kilometrów Ewa Hałas z Kcyni zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz w open. Zuzanna Leśniewska także zwyciężyła. Magdalena Leśniewska i Alicja Kordyś uplasowały się na trzecich pozycjach. Wszystkie są klubowymi koleżankami Ewy Hałas.

Biegi na dziesięć kilometrów przeznaczone były dla 16 letnich i starszych zawodników. Pięciokilometrową i marszową trasę pokonywały dzieci od 14 roku życia.

W Lubaszu rozegrano kolejny etap marszowej Korony Zachodu Polski. Ewa Hałas na ponad dziesięciokilometrowej trasie była trzecia. W trakcie tych zawodów specjalną uwagę przykładano do prawidłowej techniki. Były foto pułapki oraz licznie rozlokowani sędziowie. Za wzorową technikę przyznawano punkty, które liczą się do uzyskania prestiżowej zielonej kartki. Kcynianka zdobyła jeden punkt. Nie obyło się bez żółtych i czerwonych kartoników, czyli mniej pożądanych dla sportowca. Wystartowało ponad 300 zawodników i oczywiście zawodniczek.