Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Odbył się przeznaczony dla uczniów podstawówek konkurs recytatorski poświęcony pamięci Artura Brombergera

Zdjęcie aktualności Odbył się przeznaczony dla uczniów podstawówek konkurs recytatorski poświęcony pamięci Artura Brombergera fot. GOK Damasławek

Odbył się przeznaczony dla uczniów podstawówek konkurs recytatorski poświęcony pamięci Artura Brombergera. Organizator to znaczy Gminny Ośrodek Kultury w Damasławku wkomponował się z tytułem „Karuzela Poetycka” w obchody Międzynarodowego Listopada Poetyckiego.


Mówił Maciej Jerzakowski, dyrektor GOK-u w Damasławku.


Miłośnicy poezji recytowali między innymi utwory Artura Brombergera i Jana Kaspra. Motywem ich recytacji była jesień w utworach wielkopolskich poetów. Na scenie zaprezentowało się pięćdziesięciu uczniów z gminy Damasławek.
Przewodniczącym jury został wicedyrektor miejscowego zespołu szkół Marcin Pikuła. Towarzyszyli mu kierownik publicznej biblioteki Kinga Wojciechowska oraz dziennikarka Anna Borczykowska.


W kategorii klas od pierwszej do trzeciej wygrała Jowita Politowska z Niemczyna. Wśród uczniów klas cztery-sześć najwyższe uznanie komisji zyskała Nina Chołody z Damasławka. W najstarszej grupie recytatorskiej pierwszą lokatę przyznano Michalinie Maciubie z niemczyńskiej szkoły podstawowej. Nagroda specjalna trafiła do jej szkolnej koleżanki Janiny Maciuby. To uczennica pierwszej klasy.
Szczegółowe wyniki na naszej stronie internetowej.


Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i książki o patronie konkursu ufundowane przez lokalnych samorządowców. Dyrektor ośrodka kultury zapewnia, że konkurs wejdzie na stałe do kalendarza lokalnych imprez.

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI KONKURSU
Klasy jeden – trzy
I miejsce -Jowita Politowska SP Niemczyn
II miejsce -Jowita Lenartowicz SP Damasławek
III miejsce -Zofia Cegłowska SP Niemczyn


Klasy cztery - sześć
I miejsce - Nina Chołody SP Damasławek
II miejsce -Melania Yaroshenko SP Niemczyn
III miejsce -Gabriela Kruk SP Niemczyn


Klasy siedem - osiem
I miejsce - Michalina Maciuba SP Niemczyn
II miejsce - Julia Eliasz SP Damasławek
III miejsce - Dominika Konowalska SP Damasławek

(Cezary Kucharski)