Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Nowe szynobusy, które dotarły do Kolei Wielkopolskich przed świętami kursują już na trasie Gołańcz -Wągrowiec – Poznań

Zdjęcie aktualności Nowe szynobusy, które dotarły do Kolei Wielkopolskich przed świętami kursują już na trasie  Gołańcz -Wągrowiec – Poznań fot. Koleje Wielkopolskie

Nowe szynobusy, które dotarły do Kolei Wielkopolskich przed świętami kursują już na trasie Gołańcz -Wągrowiec - Poznań. To dwa nowoczesne składy wyprodukowane przez firmę Newag. W każdym pojeździe podróżować może 330 osób – znajduje się w nim 160 stałych miejsc siedzących, 10 miejsc uchylnych oraz 160 miejsc stojących. Prędkość eksploatacyjna pojazdów wynosi 120 km/h.

- Włączenie dwóch kolejnych pojazdów do obsługi połączeń na liniach niezelektryzowanych jest także wyjściem naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, którzy podróżują z kierunku Wolsztyna i Wągrowca - twierdzi przewoźnik.

Zakup nowych szynobusów związany jest z projektem realizowanym przez Koleje Wielkopolskie, dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Koszt dofinansowania ze środków Unii Europejskiej to blisko 33 miliony złotych.

(Maciej Januchowski)