Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Nie ma uchybień w rozliczeniach finansowych i realizowaniu umów z Narodowym Funduszem Zdrowia przez wągrowiecki szpital powiatowy

Zdjęcie aktualności Nie ma uchybień w rozliczeniach finansowych i realizowaniu umów z Narodowym Funduszem Zdrowia przez wągrowiecki szpital powiatowy Zdjęcie ilustracyjne | fot. WRFM

Nie ma uchybień w rozliczeniach finansowych i realizowaniu umów z Narodowym Funduszem Zdrowia przez wągrowiecki szpital powiatowy. Tak zadecydowali inspektorzy Najwyższej Izby Kontroli. Zakończyli w ubiegłym tygodniu rozpoczęte w połowie września rozliczanie placówki.

Mówił Przemysław Bury, dyrektor wągrowieckiego ZOZ-u.


Kontrolerzy zweryfikowali zgodność z przepisami prowadzonej rachunkowości. Między innymi sprawdzili dokumentację zdarzeń, księgi pomocnicze i główną jak również rachunki potwierdzające ponoszone koszty. Sprawdzone losowo faktury, a także procedury zaciągania kredytów i pożyczek.


Pod lupy kontrolerów trafił system informatyczny, który okazał się funkcjonalny, czyli prawidłowo przetwarzający informacje. Zastosowane sposoby ochrony danych w tym osobowych były właściwe.


Weryfikacji poddany został system wewnętrznej kontroli zarządczej, czyli zastosowane rozwiązania organizacyjne i zaawansowanie wdrożenia elektronicznej dokumentacji medycznej. Przeanalizowano ewidencjonowanie czasu pracy, księgi bloku operacyjnego oraz zasady współpracy z Agencją Ochrony Technologii Medycznych i Taryfikacji.


Wągrowiecki szpital nie ma problemu z kontrolami. Niedawno z kwitkiem odeszli funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Sprawdzali między innymi rozliczenia kar umownych, czy gwarancji bankowych.

(Cezary Kucharski)