Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Najlepsi Wielkopolscy Rolnicy zostali nagrodzeni. Wśród nich dwa gospodarstwa z powiatu gnieźnieńskiego

Zdjęcie aktualności Najlepsi Wielkopolscy Rolnicy zostali nagrodzeni. Wśród nich dwa gospodarstwa z powiatu gnieźnieńskiego fot. UMWW

W Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się, uroczysty finał XXI edycji Konkursu „Wielkopolski Rolnik Roku”. Statuetkę Siewcy oraz nagrodę w wysokości 15 tys. zł otrzymało 10 laureatów spośród 20 nominowanych.

Mówił Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

W ciągu 21 lat trwania konkursu, w którym uczestniczyło ponad 1300 rolników, nagrodę główną – statuetkę Siewcy, otrzymało ponad 195 producentów rolnych. Do XXI edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2021 przystąpiło 45 gospodarstw rolnych z Wielkopolski. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się również rolnicy z regionu. Są to Magdalena i Bartosz Przybylscy z Kędzierzyna w gminie Niechanowo oraz Izabela i Zbigniew Stajkowscy z Michalczy w gminie Kłecko. W tym roku, podczas finałowej gali Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2021 po raz pierwszy wręczona została nagroda specjalna za szczególne osiągnięcia, wkład i zaangażowanie w rozwój działalności rolniczej na terenie Województwa Wielkopolskiego. Otrzymali ją Państwo Bronisława i Jan Chlasta z Nowych Skalmierzyc z powiatu ostrowskiego. Gwiazdą wydarzenia był Michał Wiśniewski z zespołem Ich Troje.

(opr. M. Januchowski)